Points

A strike through means they have moved out of that division.  You can only win the division you belong to as of the May tournament.

Dates are year first & then month.  PTS-Sep are for September 29, 2018 tournament.   PTS-Feb 23 and PTS-May are for May 18.  After February tournament, any empty divisions will be closed.  If you see any issues, contact us immediately.  Other than spelling, we will NOT make ANY adjustments/corrections the week of the tournament.

Division Instructor/School PTS SEP PTS FEB PTS MAY Total
Jr Adv 7-8 Sparring  
Mason Waite PTSDA Karate/Chris DuFour 10 10
Jr Adv 7-8 Forms
Mason Waite PTSDA Karate/Chris DuFour 10 10
Jr Adv 9-10 Sparring
Phenix Mayo Gordon Martial Arts/Greg Bledsoe 10 10 moved up division
Lilyann Nelsen Opp Yoshukai/Pierce 3 3
Klayton Hendersheid Falbos Family Karaate/Falbo 6 6
AJ Pearson Mojukai Karate/Renchi Darby 1 1
Savannah Riley Gordon Martial Arts/Greg Bledsoe 10 10
Kyndall Morrill Gordon Martial Arts/Greg Bledsoe 6 6
Mathew Ferreira Emerald Coast Martial Arts/Joe Cayer 3 3 moved up in age grp
Wyatt Lassiter Michael Jones 1 1
Jr Adv 9-10 Forms
Phenix Mayo Gordon Martial Arts/Greg Bledsoe 10 10 Moved up division
Kyndall Morrill Gordon Martial Arts/Greg Bledsoe 6 6
Mathew Ferreira Emerald Coast Martial Arts/Joe Cayer 3 3 moved up in age grp
Lilyann Nelsen Opp Yoshukai/Pierce 10 10
Klayton Hendersheid Falbos Family Karaate/Falbo 3 3
AJ Pearson Mojukai Karate/Renchi Darby 6 6
Savannah Riley Gordon Martial Arts/Greg Bledsoe 1 1
Wyatt Lassiter Michael Jones 1 1
Jr Adv 11-13 Sparring
Brylee Ponce Martial Arts America/Kiley 3 3 Moved up divisions
Mathew Ferreira Emerald Coast Martial Arts/Joe Cayer 3 3 moved up in age
Kyle DePaul Trinity Martial Arts/Jason Smith 10 10
Naomi Johnson Martial Arts America/Richard Higgins 1 1
Samson Liu Mojukai Karate/Renchi Darby 6 6
Emily Scott Mojukai Karate/Renchi Darby 10 10
Mason Pridgen Opp Yoshukai/Pierce 3 3
Madison DeRosa Gainesville Dojo/Hanshi Teller 6 6 Moved up in age grp
Jr Adv 11-13 Forms
Brylee Ponce Martial Arts America/Mr. Kiley 3 3 moved up divisions
Emma Henderson Gordon Martial Arts/Greg Bledsoe 1 1
Madison DeRosa Gainesville Dojo/Hanshi Teller 6 6 Moved up in age
Mason Pridgen Opp Yoshukai/Pierce 3 3
Abigail Daugherty Emerald Coast Martial Arts/Joe Cayer 6 6
Emily Scott Mojukai Karate/Renchi Darby 6 6
Mathew Ferreira Emerald Coast Martial Arts/Joe Cayer 6 6 12 moved up in age
Samson Liu Mojukai Karate/Renchi Darby 10 10 20
Jr Adv 14-17 Sparring
Mackenzie Colburn Martial Arts America/David Suggs 3 3 moved up divisions
Kyle Burgans Mark Rudd 10 10
Madison DeRosa Gainesville Dojo/Hanshi Teller 6 6 12 Moved up in age grp
Jarod Jernigan Mark Rudd 1 1 2
Gabe Pearson Mojukai Karate/Renchi Darby 3 3
Sterling Johnson Geneva TaeKwonDo/Thomas Miller 6 10 16
Jr Adv 14-17 Forms
Hayden Day Lord Martial Arts & Fitness/Master Lord 6 1 7
Kyle Burgans Mark Rudd 3 3
Madison DeRosa Gainesville Dojo/Hanshi Teller 6 6 Moved up in age grp
Katherine Ballard Falbos Family Karaate/Falbo 1 1
Gabe Pearson Mojukai Karate/Renchi Darby 10 10
Sterling Johnson Geneva TaeKwonDo/Thomas Miller 6 6
Jarod Jernigan Mark Rudd 1 3 4
Jacob Jernigan Mark Rudd 10 10
Adt Adv 18-33 M Sparring
Nate Walls Mojukai Karate/Renchi Darby 10 10 moved up divisions
Stone Darby Mojukai Karate/Renchi Darby 6 6 moved up divisions
Cody Nelson PTSDA/DuFour 3 3
Chance Hill 6 6
Storm Darby Mojukai Karate/Renchi Darby 10 10
Adt Adv 18-33 F Sparring
Blayde Darby Mojukai Karate/Renchi Darby 10 10 20
Adt Adv 18-33 Forms
Blayde Darby Mojukai Karate/Renchi Darby 3 6 9
Nate Walls Lennis Darby 10 10 moved up divisions
Cody Nelson PTSDA/DuFour 10 10
Storm Darby Mojukai Karate/Renchi Darby 3 3
Stone Darby Mojukai Karate/Renchi Darby 6 6 moved up divisions
Sr Adt Adv 34+ M Sparring
Brian Doherty Gordon Martial Arts/Greg Bledsoe 6 6 12
Christopher Newman PTSDA/Chris DuFour 3 3
LaRhann Stuckey 10 10 20
Sr Adt Adv 34+ F Sparring
Sr Adt Adv 34+ Forms
Brian Doherty Gordon Martial Arts/Greg Bledsoe 3 6 9
Christopher Newman PTSDA/Chris DuFour 6 6
LaRhann Stuckey 10 10 20
BLK 10&Under Sparring
Tommy Hutchinson Blaine Marky 3 3
Trevor Brichett Martial Arts America/Kiley 10 10
Aiden Spady Martial Arts America/Kiley 6 6
Ramon Martinez Gordon Martial Arts/Greg Bledsoe 6 3 9
Phenix Mayo Gordon Martial Arts/Greg Bledsoe 10 1 11 moved up division
Nicholas Solomon MAFA/Chad Wilbur 10 10 moved up in age grp
BLK 10&Under Forms
Tommy Hutchinson Blaine Marky 3 3
Ramon Martinez Gordon Martial Arts/Greg Bledsoe 6 6
Trevor Brichett Martial Arts America/Kiley 1 1
Aiden Spady Martial Arts America/Kiley 10 10
Emelyn Kloess CDWilliamson Karate/Williamson 6 6
Trent Tucker Gordon Martial Arts/Greg Bledsoe 3 3
Phenix Mayo Gordon Martial Arts/Greg Bledsoe 10 10 moved up divisions
Nicholas Solomon MAFA/Chad Wilbur 10 10 moved up in age grp
BLK 11-13 Sparring
Nicklas Fowler PTSDA/Chris DuFour 3 3
Katie Crounse 10 10
Jacob McDermott 3 3
Adrian Salazar Wheeles Karate Academy/Chris Wheeles 6 10 16
Karis Dubose Opp Yoshukai/Pierce 6 6
Madison Lolley Opp Yoshukai/Pierce 1 1
Daniel Padgett Martial Arts America/Kiley 6 6
Wyatt Pridgen Opp Yoshukai/Pierce 1 1
Brylee Ponce Martial Arts America/Kiley 3 10 13 moved up divisions
Zoe Burger Killearn Lakes TaeKwonDo/Blaine Marky 1 1
Nicholas Solomon MAFA/Chad Wilbur 10 3 13 moved up in age grp
CJ DeCorte Martial Arts America/Mr. Kiley 1 1
Ava Loveland Martial Arts America/Mr. Kiley 6 3 9
BLK 11-13 Forms
Nicklas Fowler PTSDA/Chris DuFour 3 3
Zoe Burger Killearn Lakes TaeKwonDo/Blaine Marky 1 1
CJ DeCorte Martial Arts America/Mr. Kiley 10 10
Adrian Salazar Wheeles Karate Academy/Chris Wheeles 1 1
Nicholas Solomon MAFA/Chad Wilbur 10 10 moved up in age grp
Brylee Ponce Martial Arts America/Mr. Kiley 3 3 moved up divisions
Karis Dubose Opp Yoshukai/Pierce 6 6
Wyatt Pridgen Opp Yoshukai/Pierce 10 10
Maya Barefoot CDWilliamson Karate/Williamson 1 1
Henry Baltz CDWilliamson Karate/Williamson 3 3
Ava Loveland Martial Arts America/Mr. Kiley 6 6
BLK 14-17  M Sparring
Julian Solomon MAFA/Chad Wilbur 6 6 12
Britton Mays Emerald Coast Martial Arts/Joe Cayer 1 1
Aiden Mack David Saggs 10 10 20
Christopher McIntyre Opp Yoshukai/Pierce 3 3
William Wolfe CDWilliamson Karate/Williamson 1 1
Tanner Benson Martial Arts America/Mr. Kiley 3 3
BLK 14-17  F Sparring
Carlie Jeffries Martial Arts America/Mr. Kiley 10 10 20
Maria Tran American Martial Arts/Richard Higgins 6 6
Callista Salazar Wheeles Karate Academy/Chris Wheeles 3 10 13
Ichelle Jones Martial Arts America 6 6
Savannah Throp Martial Arts America/Kiley 6 6
Mackenzie Colburn Martial Arts America 3 3 6 moved up in divisions
Marisa Stahl American Martial Arts/Richard Higgins 1 1
BLK 14-17 Forms
Callista Salazar Wheeles Karate Academy/Chris Wheeles 10 3 13
Marisa Stahl American Martial Arts/Richard Higgins 6 6
Maria Tran American Martial Arts/Richard Higgins 3 3
Dean Dake Martial Arts America/Kyle Hamel 1 1
Julian Soloman MAFA/Chad Wilbur 6 6
Britton Mays Emerald Coast Martial Arts/Joe Cayer 10 10
Lain McCollough Opp Yoshukai/Pierce 10 10
Darren Sutton Martial Arts America 3 3
Christopher McIntyre Opp Yoshukai/Pierce 1 1
Jonathan Ott CDWilliamson Karate/Williamson 6 6
John Starling American Martial Arts/Richard Higgins 3 3
BLK 18-33 Forms
Akeem Campbell Lord Martial Arts & Fitness/Master Lord 6 6
Kaci VanVoorhis Martial Arts America 10 10
Nate Walls Lennis Darby 10 6 16 moved up divisions
Stone Darby Mojukai Karate/Renchi Darby 6 6 moved up divisions
Nick Tessmer Gordon Martial Arts/Greg Bledsoe 1 1
Shannon Jones Chinese Kenpo Karate/Jones 10 10
Tyler Richmond Kurt Kennedy 3 3
Jace Zorn Geneva TaeKwondo/Thomas Miller 1 1
BLK 18-33 M Sparring
Akeem Campbell Lord Martial Arts & Fitness/Master Lord 3 3
Chandler Lambott Martial Arts America/Kyle Hamel 10 10
Tyler Richmond Kurt Kennedy 6 6
Shannon Jones Chinese Kenpo Karate/Jones 3 3
Nate Walls Mojukai Karate/Renchi Darby 10 10 20 moved up division
Stone Darby Mojukai Karate/Renchi Darby 6 6 12 moved up division
Jace Zorn Geneva TaeKwondo/Thomas Miller 1 1
BLK 18-33 F Sparring
Kaci VanVoorhis Martial Arts America 6 6
Beth Furman Martial Arts America/Kyle Hamel 10 10
Sr BLK 34+ Forms
Scott Williams Gordon Martial Arts/Greg Bledsoe 10 6 16
Patrick Boretsky Lippert’s Traditional Korean TKD/Lippert 3 3
Tracy Doyle Falbo’s Family Karate/Falbo 10 10
Sr BLK 34+ M Sparring
Scott Williams Gordon Martial Arts/Greg Bledsoe 10 10 20
Michael Pearson Lennis Darby 10 10
Sr BLK 34+ F Sparring
Tracy Doyle Falbo’s Family Karate/Falbo 10 10
Masters Sparring
Chris DuFour PTSDA Karate 10 3 13
Lenis Darby Mojukai Karate/Renchi Darby 10 10
Jimmy Falbo Falbo’s Family Karate/Falbo 6 6
Masters Forms
Chris DuFour PTSDA Karate 10 6 16
Jimmy Falbo Falbo’s Family Karate/Falbo 10 10
Self Defense JR ADV
Phenix Mayo Gordon Martial Arts/Greg Bledsoe 10 10 moved divisions
Kyndall Morrill Gordon Martial Arts/Greg Bledsoe 1 1
Mathew Ferreira Emerald Coast Martial Arts/Joe Cayer 6 10 16
Savannah Riley Gordon Martial Arts/Greg Bledsoe 6 6
Abigail Daugherty Emerald Coast Martial Arts/Joe Cayer 3 3
Calvin Howard American Martial Arts/Richard Higgins 3 3
Self Defense BLK JR
Ramon Martinez Gordon Martial Arts/Greg Bledsoe 3 10 13
Phenix Mayo Gordon Martial Arts/Greg Bledsoe 10 3 13 moved up in division
Trent Tucker Gordon Martial Arts/Greg Bledsoe 6 6
Marisa Stahl American Martial Arts/Richard Higgins 10 10
Maria Tran American Martial Arts/Richard Higgins 6 6
John Starling American Martial Arts/Richard Higgins 1 1
Self Defense Adult ADV
Brian Doherty Gordon Martial Arts/Greg Bledsoe 10 10
Self Defense Adult BLK
Patrick Boretsky Lippert’s Traditional Korean TKD/Lippert 10 10
Musical JR ADV
Mackenzie Colburn Martial Arts America/David Suggs 10 10 moved divisions
Musical JR BLK
Zoe Burger Killearn Lakes TaeKwonDo/Blaine Marky 1 1
Tommy Hutchinson Killearn Lakes TaeKwonDo/Blaine Marky 3 3
Darren Sutton Martial Arts America 6 10 16
Jacob McDermott Martial Arts America/Kyle Hamel 10 10
Mackenzie Colburn Martial Arts America/David Suggs 10 3 13
Ichelle Jones Martial Arts America 6 6
Musical Adult BLK
Patrick Boretsky Lippert’s Traditional Korean TKD/Lippert 10 10
Weapons JR ADV
Jacob Jernigan Mark Rudd 10 10
Samson Liu Mojukai Karate/Renchi Darby 6 3 9
Katherine Ballard Falbo’s Family Karate/Falbo 6 6
Madison DeRosa Gainsville DoJo 10 10
Hayden Day Lord Martial Arts & Fitness/Master Lord 1 1
AJ Pearson Mojukai Karate/Renchi Darby 10 10
Lilyann Nelsen Opp Yoshukai/Pierce 3 3
Jaxon Radford Falbo’s Family Karate/Falbo 6 6
Mason Pridgen Opp Yoshukai/Pierce 10 10
Emily Scott Mojukai Karate/Renchi Darby 6 6
Gabe Pearson Mojukai Karate/Renchi Darby 3 3
Jarod Jernigan Mark Rudd 3 3
Kyle DePaul Trinity Martial Arts/Jason Smith 1 1
Weapons JR BLK
Britton Mays Emerald Coast Martial Arts/Joe Cayer 3 3
Nicholas Solomon MAFA/Chad Wilbur 10 1 11
Julian Solomon MAFA/Chad Wilbur 6 1 7
Ava Loveland Martial Arts America/Mr. Kiley 1 1
Zane Bolton American Martial Arts/Richard Higgins 3 3
Aiden Spady Martial Arts America/Kiley 1 1
Phenix Mayo Gordon Martial Arts/Master Bledsoe 3 3
Trevor Birchett Martial Arts America/Kiley 10 10
Edmund Kloess CDWilliamson Karate/Williamson 6 6
Wyatt Pridgen Opp Yoshukai/Pierce 10 10
Lain McCollough Opp Yoshukai/Pierce 6 6
Savannah Throp Martial Arts America/Kiley 3 3
Christopher McIntyre CDWilliamson Karate/Williamson 10 10
Maya Barefoot CDWilliamson Karate/Williamson 6 6
Karis Dubose Opp Yoshukai/Pierce 3 3
Weapons Adult ADV
Nate Walls Mojukai Karate/Renchi Darby 6 6 Moved up in Division
Stone Darby Mojukai Karate/Renchi Darby 1 1 Moved up in Division
Blayde Darby Mojukai Karate/Renchi Darby 3 6 9
Storm Darby Mojukai Karate/Renchi Darby 10 10
LaRhann Stuckey 10 10
Weapons Adult BLK
Shannon Jones Chinese Kenpo Karate/Jones 1 1
Nate Walls Mojukai Karate/Renchi Darby 6 3 9 Moved up in division
Stone Darby Mojukai Karate/Renchi Darby 1 6 7 Moved up in division
Josh Moore CDWilliamson Karate/Williamson 10 10
Scott Williams Gordon Martial Arts/Greg Bledsoe 10 10 20